Genel · Haber ve Duyurular

21-25 Aralık Haftasında Neler Yaptık?

21 Aralık Pazartesi

Öğlen: Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden öğrenciler ile görsel malzeme üretimi sürecine ilişkin ilk görüşmeyi gerçekleştirdik.

Öğleden sonra: Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü 2. sınıf öğrencileri ile dayanışma ağımızı anlatmak üzere bir araya geldik.

22 Aralık Salı

Akşamüstü: Gönüllülerimizden Soner, Karşı Radyo ile kısa bir röportaj yaptı, röportaj Çarşamba günü yayınlandı. Merak edenler http://karsiradyo.com/?audio=karsi-radyo-soner-calis-ile-multeciyim-hemserim-dayanisma-agi-uzerine-konustuk linkinden 11,5 dakikalık bu kaydı dinleyebilirler.

Akşam: MSGSÜ Fındıklı Kampüsü’nde toplanmış tüm malzemeleri, üniversiteden temin edilen bir kamyonet ile Bomonti Kampüsü’ne taşıdık.

23 Aralık Çarşamba

Öğlen: Bilgi Üniversitesi’nden öğrenciler ile buluşarak dayanışma ağımızı anlattık ve orada toplanmış eşyaları yine Bomonti’ye taşıdık.

IMG-20151223-WA0005

Akşamüstü: MSGSÜ Fındıklı Kampüsü’nde olağan toplantımızı yaptık, yeni arkadaşlarımızla tanıştık ve haftasonu yapılacak mahalle ziyaretleri ve çalışmaları için organizasyon yaptık.

Akşam: Toplantı sonrasında, Anadolu yakasındaki destekçilerimizin sağladığı eşyaları adreslerinden toplayarak Bomonti’ye taşıdık.

24 Aralık Perşembe

Öğleden sonra: MSGSÜ Bomonti Kampüsü’nde bu zamana kadar toplanmış tüm eşyaları tasnif ettik, bize tahsis edilen odayı düzenleyerek raflama sistemine geçtik ve böylece yeni bir depolama alanı oluşturmuş olduk.

12391188_10153390394476656_6893221601757200769_n25 Aralık Cuma

Sabah: Bakırköy Kültür Temel Lisesi’ndeki gönüllü öğrenci arkadaşlarımız, topladıkları malzemelerin tasnifini gerçekleştirdiler okullarında.

Öğleden sonra: Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü’nde bu sefer 1. sınıf öğrencileri ile dayanışma ağımızı anlatmak üzere bir araya geldik.

Akşam: Destekçilerimiz sayesinde temin ettiğimiz sobaların bir kısmı, Okmeydanı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği aracılığıyla mahalledeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Soba dağıtımına ilişkin derneğin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı görmek için tıklayınız.

Birlikte yaşama umuduyla,
“Mülteciyim Hemşerim” Dayanışma Ağı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s