Gazozuna Turnuva · Genel · Haber ve Duyurular

“Gazozuna Turnuva” Tamamlandı!

Biz uyduruk idari sınırlarla üç ilçeye ve dört mahalleye bölünmüş Altınşehirliler; futbolu soyadı olan dostlukla birlikte anmak, sadece seyirci olmaktan çıkmak, toprak sahanın keyfini hatırlamak, ölümüne olmayan oyunları da birlikte oynamak için yola çıktık.

Mahallelerimizde Karadenizlisi, Orta Anadolulusu, Kürdü, Suriyelisi nasıl birlikte yaşıyorsak, farklılıklarımıza rağmen nasıl bir olup savunuyorsak yaşamımızı, yaşam alanlarımızı; sahaya da öyle çıkabileceğimizi biliyorduk!

Dostluğumuzu pekiştirmek için çoluk, çocuk, kadın, erkek, genç, yaşlı tüm mahallelinin, çekirdek çitleyip yan yana gülerek maç izleyebilecekleri, karşı takım destekçileriyle yan yana, tatlı tatlı atışabilecekleri bir atmosferi yarattık. Aynı sahada, aynı takımda ya da rakip takımda ter döküp, dökülen terlerimizden komşuluğumuzun harcını karabiliriz diye çıkmıştık çünkü yola.

Futbol endüstrisinin 2016 Avrupa Kupası maçlarıyla bir kez daha hayatımızı işgal ettiği günlerde, geçen ay başlayan ve futbolu devasa statlar yerine mahalledeki boş araziye kurulan sahalarda ve büyük paralar alarak değil “gazozuna oynamanın” tadının yaşandığı, 14 takımın katıldığı 1. Altınşehir Uluslararası Mahalle Futbolu Turnuvası centilmenliğin tavan yaptığı, dostlukların pekiştiği mücadelelere sahne oldu.

Oynadıkları futbolla finale kalan Korsanspor ve Ortamahalle Gençlik takımları 11 Haziran Cumartesi akşamı saat 22.30’da Halkalı Etap Stadı’nda karşı karşıya geldiler.

Karşılaşmayı penaltılarla Korsanspor kazandı. Skor önemli değil, maçın galibi yine dostluk oldu.

Final maçı sonrası gerçekleştirilen kupa töreninde oyunculara madalyaları ve kazanan takıma kupası verildi. Ayrıca takımlara Niğde Gazozu dağıtıldı. Kazanan takımın oyuncuları tören sonunda zaferlerini şampanya yerine gazoz patlatarak kutladılar ve ödül komitesinin üstünü başını batırdılar! Ödül komitesi gelecek yıl gazoz yerine maden suyu dağıtma kararını da aldı 🙂

Turnuva gelecek yıllarda daha geniş katılımla tekrarlanması dileğiyle sona erdi.

Turnuvaya ilişkin tüm haberlere, fotoğraflara ve videolara bu sayfadan erişebilirsiniz.

Yarımburgaz Mahallesi Koruma ve Dayanışma Derneği
“Mülteciyim Hemşerim” Dayanışma Ağı

afisfutbolturnuvaafis2

“Gazozuna Turnuva” Tamamlandı!” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s