Çocuk Oyun Grubu · Genel · Haber ve Duyurular

Yaz Biterken Yeniden Yarımburgaz’dayız…

Çocuk Atölyeleri

27 Ağustos Cumartesi günü Yarımburgaz’da Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği‘nden Tansu ve Talip arkadaşlarımız harika çocuk etkinlikleri gerçekleştirdiler, Drama ve Tiyatro atölyeleri yaptılar; bizler de Dayanışma Ağı gönüllüleri olarak eşlik ettik.

28 çocukla birlikte iki grup halinde, hem balonlarla hem şarkılarla, hem dışarıda hem içeride, hem halı üstünde hem kapı önünde, hem yerde hem gökteydik.

Çocuklar evlerine giderken soruyorlardı: “Haftaya da olacak mı?”

Olacak 🙂 

Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği ile önümüzdeki 4 hafta boyunca Cumartesi günleri Yarımburgaz’da birlikte olacağız. Okullar açıldıktan sonra ise tatil öncesi programımıza (Cumartesi-Pazar-Pazartesi) geri döneceğiz.

Okul Yolunda…

Mahalleden tanıdığımız, tanıştığımız, Yarımburgaz Mahallesi Koruma ve Dayanışma Derneği’nde uzun zamandır bizimle olan, zaman zaman dertleştiğimiz ya da yeni karşılaştığımız ailelerle birlikte okul çağında çocukları olan komşularımıza ulaştık; evlerinde ziyaretlerine gittik.

Okulların açılmasına çok az zaman kala, eğitim hakları, okul kayıtları, kırtasiye destekleri hakkında sohbet ettik. Birlikte çözebileceğimiz ne var diye konuştuk ve işe koyulduk. Bütün hafta hazırlıkları yapıp gelecek Cumartesi ve Pazar günleri yine mahallede buluşmak üzere sözleştik.

3-4 Eylül’de bir yandan Çocuk Atölyeleri’ne devam edip, bir yandan da komşu çocukların mahalle okullarında aynı sıraları paylaşmalarına destek olacağız.

Siz de gelmek istemez miydiniz?

Birlikte yaşama umuduyla, dayanışmayla;
“Mülteciyim Hemşerim” Dayanışma Ağı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s