Genel · Haber ve Duyurular

Bir İnsan Hakkı Olarak Gıdaya Erişim: Mahallelerde Erzak Dağıtımı

Süreli Destek‘in (Periodic Support) Bütün Çocuklar Bizim Derneği ile birlikte TCA Vakfı’nın hibesiyle yürüttüğü erzak desteği projesinin ilk etabı; Fatih/Balat, Şişli/Okmeydanı-Mahmut Şevket Paşa, Küçükçekmece/Yarımburgaz ve Başakşehir/Şahintepe, Güvercintepe mahallelerinde gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz haftalarda Balat’ta Mavi Kalem Derneği‘nde dağıtımı yapılan 30 ailelik erzak desteğine ek olarak “Mülteciyim Hemşerim” Dayanışma Ağı da, bileşenleri Okmeydanı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Yarımburgaz Mahallesi Koruma ve Dayanışma Derneği nezdinde Mahmut Şevket Paşa, Yarımburgaz, Şahintepe ve Güvercintepe mahallelerindeki erzak dağıtımına destekte bulunmuş oldu.

Bu sayede Mahmut Şevket Paşa, Yarımburgaz, Şahintepe ve Güvercintepe mahallelerinde, ihtiyaçların gözetilerek çeşitli kıstaslara göre mahalle derneklerinin yönlendirmesinde gönüllülerce belirlenmiş toplamda 60 aileye 9 ay boyunca her ay erzak desteğinde bulunulacak.

Birinci Etap Okmeydanı-Mahmut Şevket Paşa ayağı 10 Eylül tarihinde, adı geçen oluşumlardan gönüllülerin katılımıyla mahalle derneği mekânında gerçekleştirildi. 

Birinci Etap Yarımburgaz/Şahintepe/Güvercintepe ayağı ise 11 Eylül tarihinde, adı geçen oluşumlardan gönüllülerin katılımıyla hane ziyaretleri eşliğinde gerçekleştirildi. Erzak paketlerinin yanı sıra, ihtiyacı olduğunu bildiğimiz aileler için yenidoğan bebek ve çocuk kıyafetlerini de organize ederek kendilerine ulaştırdık. 

Emeği geçen herkese teşekkürlerimizle…

Dayanışmayla,
“Mülteciyim Hemşerim” Dayanışma Ağı

Bir İnsan Hakkı Olarak Gıdaya Erişim: Mahallelerde Erzak Dağıtımı” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s