Genel · Haber ve Duyurular

Dayanışma Ağımız “Suriyeli Mülteciler ve Suriyelilerin Entegrasyonu” Başlıklı Çalıştayda Deneyim, Gözlem ve Önerilerini Paylaşacak

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Politikaları Merkezi (BEPAM) ve Almanya Kassel Üniversitesi International Center for Development and Decent Work (ICDD) işbirliğiyle 10-13 Şubat 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Suriyeli Mülteciler ve Suriyelilerin Entegrasyonu çalıştayına (Regional Workshop on Syrian Refugees and Integration of Syrians) “Mülteciyim Hemşerim” Dayanışma Ağı olarak bizler de katılım göstereceğiz.

https://gluturkeyalumninetwork.wordpress.com/2017/01/29/suriyeli-multeciler-ve-suriyelerin-entegrasyonu-uzerine-bolgesel-calistay-programi/ linkinde detaylı programını bulabileceğiniz çalıştayın 4. günü olan 13 Şubat Pazartesi saat 10.45 itibariyle başlayacak Welcome to Turkey: Identity, Conflict and Discrimination oturumunda Dayanışma Ağımız adına gönüllülerimizden Beril Sönmez ve Soner Çalış Mahallede Neler Oluyor? başlıklı bir sunum gerçekleştirecekler.

Sunum çerçeve metnimiz: 

“Mülteciyim Hemşerim” Dayanışma Ağı, bir ilişkilenme biçimi denemesi olarak, İstanbul’un çeşitli göç/göçmenlik hikayeleriyle oluşmuş çeper ve yoksul mahallerinde Türkiyelilerin ve Suriyeli mültecilerin -yani öznenin kendisinin- tanımladığı sorun alanlarında dayanışma örer veya örülen dayanışmaları destekler.

Buradan hareketle hukuki statüsüzlük, toplumsal alanda ve çalışma hayatında kayıtdışılık, iş cinayetleri, çocuk işçiliği ve kentsel dönüşüm gibi güvencesizliği, Suriyeli mülteciler için de yeniden inşa eden alanlara ve temel haklar ile kamusal hizmetlere erişimi kısıtlayan yaklaşımlara karşı “Mülteciyim Hemşerim” Dayanışma Ağı, hemşerilik hukukunu öne çıkararak mahallelerde kurmaya çalıştığı birlikte yaşam pratiklerini, sahadaki bir yıllık deneyimini ve politika önerilerini paylaşacaktır.

Çalıştayda görüşmek, tanışmak dileğiyle;
“Mülteciyim Hemşerim” Dayanışma Ağı

Dayanışma Ağımız “Suriyeli Mülteciler ve Suriyelilerin Entegrasyonu” Başlıklı Çalıştayda Deneyim, Gözlem ve Önerilerini Paylaşacak” için 2 yorum

 1. Merhaba,

  Etkinliğin sadece Cumartesi günkü programına katılmak mümkün müdür acaba? Katılmak istiyorum ama tam gün çalıştığım ve bu sıralarda izin almam mümkün olmadığı için ancak bu şekilde katılabilirim, o yüzden sormak istedim. Doğrudan BEPAM’a mı yazmalıyım?

  Çok teşekkürler, iyi çalışmalar,

  Zeynep Atiker

  Beğen

  1. Zeynep Hanım merhabalar. Bildiğimiz kadarıyla mümkün. Ancak üniversite girişinde güvenlik açısından herhangi bir sorun çıkmaması adına dilerseniz ilgili linklerden bulabileceğiniz iletişim adreslerine katılım bilgilerinizi iletiniz. Sevgiler.

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s