Çocuk Oyun Grubu · Genel · Haber ve Duyurular

“Dişimi Seviyorum” Etkinliği: Yarımburgaz’da Diş Sağlığı Taraması

19 Şubat Pazar günü Yarımburgaz mahallesinde hem diş sağlığı taraması yapıyor hem de kilden hayallerimizin şehrini inşa ediyorduk…

Gönüllü diş hekimi dostumuz 50’yi aşkın mahalleli çocuğumuzun tek tek dişlerine baktı, tedavi gerektiren durumlar konusunda çocukları, ailelerini ve bizleri bilgilendirdi ve Dayanışma Ağı gönüllüleri olarak bizler de sonrasındaki tedavi sürecinin takibini üstlendik. Ayrıca diş fırçası ve diş macunu hediyeleriyle birlikte çocuklara diş fırçalama yöntemleri de anlatıldı. Talebin ve tedavi gerekliliğinin fazlalığı dolayısıyla bu tarama ve anlatımların belirli periyotlarla ve farklı mahallelerde daha yapılmasını önümüze hedef olarak koyduk.

Diş sağlığı taraması ardından yaptığımız çocuk atölyesinde ise ağaç dalları ve kil bir araya gelince önce elma ağaçları şekillenmeye başladı.. Ardından hayvanlar, ağaçlar ve insanlar bir araya gelerek bir mahalle oluşturdular. Çocukların tek tek üretimleri birleşerek, deniz ve deniz hayvanlarının da eklendiği bir şehir meydana geldi.

Dayanışmayla,
“Mülteciyim Hemşerim” Dayanışma Ağı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s