Soba ve Kömür Dayanışması

“Mülteciyim Hemşerim” Dayanışma Ağı olarak, geçen kış evi soğuk 200’e yakın aileye, içi tuğlalı kömür sobası ve gerekli olan yakacağı temin etmek için çevremizde bir dayanışma faaliyeti organize etmiştik, hatırlarsınız.

Araştırmış ve içi tuğlalı, dirsek dahil 6 adet borusu ve çamaşırlığı olan, dökme ayaklı klasik bir soba için bir üreticiyle anlaşmıştık. Başlattığımız dayanışma kampanyasıyla tüm ihtiyaç sahipleri için sobaları temin etmiş, yakacak olarak kullanılacak kömürleri de yine uygun fiyatlara edinmiştik. Ağımızın gönüllüleri ve mahalle derneği üyeleriyle birlikte tüm kış Yarımburgaz, Tahtakale, Bayramtepe, Şahintepe ve Okmeydanı’nda ev ev gezerek sobaları kurmuş, kömürleri dağıtmıştık.

Malum kar kapıya dayandı ve mahallelerde benzer bir yola girmek yeniden hasıl oldu. Geçtiğimiz ay dayanışmayla temin ettiğimiz kömürleri dağıttık ancak hala hanesinde sobası olmayan çok sayıda komşumuz var.

Soba dayanışmasına destek olmak isteyenler multeciyimhemserim@gmail.com adresine yazarak bizlerle iletişime geçebilirler.

Birlikte yaşama umuduyla,
“Mülteciyim Hemşerim” Dayanışma Ağı